Družina - Akce a foto (archiv)

Školní rok 2020/2021

Štramberk

Náš poslední projektový den mimo školní družinu byl ve znamení pravěku. Navštívili jsme jeskyni Šipka ve Štramberku. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého o životě pravěkých lidí, zkoušeli jsme sestavit podobu člověka neandertálského a také vykřesat oheň pomocí pazourku a křesadla. Pak jsme si prohlédli Štramberskou trúbu a už nás čekala cesta zpátky. I náš poslední projektový den se nám vydařil a už se těšíme, co nám připraví nový školní rok. Přejeme všem krásné a dobrodružné prázdniny
Renata Juřenová, Hana Míčková

3D tisk

V pondělí 14. 6. 2021 jsme navštívili Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě. V Centru projektových inovací (CPI) jsme měli možnost se blíže seznámit s 3D tiskem. Po krátké a srozumitelné prezentaci jsme v praxi viděli 3D tisk z plastu a z plastového a kovového prachu. Také jsme si mohli osahat již hotové výlisky. Největší zájem vzbudila Iron manova přilba. Pěkným zakončením byl dárek v podobě píšťalky.

3D tisk 3D tisk 3D tisk
3D tisk 3D tisk

ZOO 7.6.

V pondělí 7. 6. 2021 jsme se vydali v rámci projektového dne mimo ŠD do ZOO v Ostravě seznámit se se šelmami. Na vlastní oči jsme tak mohli vidět zástupce šelem kočkovitých, medvědovitých a lasicovitých. Moc se nám líbila koťata servala, ale nejvíce času jsme strávili u výběhu, kde si hrály vydry. Návštěva ZOO byla pro nás poučná a moc se nám líbila.

ZOO 7.6. ZOO 7.6. ZOO 7.6.
ZOO 7.6.

Kamínky

I žáci I. a II. oddělení školní družiny se zapojili do celostátního projektu „Putovní kamínky„. A podařily se jim opravdu pěkné kousky, které i díky Vám, rodičům, vyšlou o prázdninách na celé území ČR. A tak Vás prosím, milí rodiče, přibalte na výlet i kamínek a nechejte ho na místě, které navštívíte. O tom, zda náš kamínek někdo našel se můžete dozvědět na facebookových stránkách Kamínky. Přejeme Vám i Vašim dětem příjemné prožití prázdnin a spoustu krásných výletů.

Kamínky Kamínky Kamínky

ZOO - Les všemi smysly

V pondělí 24. 5. 2021 navštívily děti školní družiny ZOO Ostrava. Byl tam pro ně připraven projekt s názvem “Les všemi smysly”. Program projektu byl pestrý a zajímavý, děti se seznámily s pobytovými znaky zvěře, lesními rostlinami a zvěří a prožily si les sluchem, zrakem, čichem, hmatem i chutí.

ZOO - Les všemi smysly ZOO - Les všemi smysly

Neposedné tlapky

Ve středu 19. 5. 2021 navštívila děti ve školní družině paní Adéla Chromčáková z depozita pro toulavé kočky Neposedné tlapky. Seznámila děti s činností útulku a s jejími obyvateli, předvedla odchytovou klec a zodpověděla naše zvídavé otázky. Děkujeme touto cestou všem, kteří se zapojili do sbírky krmiva pro kočičí útulek a za velké množství materiální pomoci.
Renáta Juřenová, vychovatelka

Neposedné tlapky

Projektový den v Bartošovicích

Děti ze školní družiny navštívily Záchrannou stanici v Bartošovicích. Dozvěděly se spoustu informací o zvířatech žijících v Poodří a prohlédly si ty, které v záchranné stanici žijí. Na závěr je pan průvodce během promítání seznámil se šelmami vyskytujícími se v České republice.

Projektový den v Bartošovicích Projektový den v Bartošovicích Projektový den v Bartošovicích

Čarodějnická stezka se školní družinou

Děti z druhého oddělení prožily čarodějnické odpoledne procházkou do lesa, plněním čarodějnických úkolů a luštěním tajenky. Vyzkoušely si čarodějný lektvar, házely šiškami na čarodějnice, hledaly netopýra, létaly na koštěti a hlavně překonávaly přírodní překážky.

Čarodějnická stezka se školní družinou Čarodějnická stezka se školní družinou Čarodějnická stezka se školní družinou

Den Země ve školní družině - 1. třída

V rámci akce Den Země jsme si s dětmi z první třídy povídali o kapičce Jáře a její cestě v přírodě. Také o používání vody v domácnostech a šetření vodou. Děti si obrázek s koloběhem vody v přírodě vybarvily a nakreslily kapičku Járu.

Den Země ve školní družině - 1. třída Den Země ve školní družině - 1. třída Den Země ve školní družině - 1. třída

Den Země ve školní družině - 2. třída

Ve čtvrtek 22.4. proběhl v našem oddělení program zaměřený na ochranu životního prostředí. S dětmi jsme si povídali, jak se zpracovává odpad a co se s ním děje dál. Zahráli jsme si ekohru zaměřenou na třídění odpadu. Poté děti nechaly prostor své fantazii a vyráběly z odpadového materiálu, hlavně z plastu nové věci - recyklace, ať už praktické nebo dekorační. Následovala vycházka do nedalekého lesa, který jsme vyčistili od odpadků. Během čtyřiceti minut jsme nasbírali tři pytle odpadků. Zavázali jsme se, že budeme odpadky, kterými nezodpovědní lidé znečišťují místní přírodu, sbírat při každé vycházce.

Den Země ve školní družině - 2. třída Den Země ve školní družině - 2. třída Den Země ve školní družině - 2. třída
Den Země ve školní družině - 2. třída Den Země ve školní družině - 2. třída

V Chlebovicích čteme dětem

Školní družina při ZŠ Chlebovice se letos už poněkolikáté zapojila do projektu Celé Česko čte dětem. Vychovatelky využívají k četbě knihy z bohaté školní knihovny, která je k dispozici dětem také pro domácí zapůjčení.
Jedná se z větší části o četbu na pokračování, a tak se často stává, že si děti přejí, aby se četlo déle.
Prostřednictvím knih se děti mohou ztotožňovat s prožitky hrdinů vyprávění a to dětem pomáhá v hledání odpovědí na otázky jim blízké. Po četbě, a někdy i během ní, probíhá diskuse k přečtenému tématu.

Celé Česko čte dětem Celé Česko čte dětem

Naše tvoření