Školka - Akce a foto (archiv)

Školní rok 2020/2021

Výlet na rozhlednu

Ve čtvrtek 24.6. jsme využili příznivého počasí a vyrazili jsme na výlet na chlebovickou rozhlednu Panorama. Již ráno se děti ladily na výlet a stavěly rozhlednu z dřevěných kostek. Připomněli jsme si pravidla, vzali baťůžky a vydali se na cestu. Cestou jsme pozorovali hmyz, poznávali jsme stromy a květiny. Děti zvládly cestu a překvapivě měly ještě dostatek energie vystoupat až do horního patra rozhledny. Odtud jsme pozorovali obzor a určovali směry a poznávali z výšky domy i kamarády, kteří čekali dole. Po občerstvení jsme se vydali zpátky do školky a těšili se na sdílení zážitků s rodiči.

Rozloučení s předškoláky

Krásný den plný slunečních paprsků nás vítal 18.6. na pasování předškoláků. Nejprve jsme se představili a pak hurá na plnění úkolů pro velké předškoláky. Děti se připravovaly do školy, počítaly svačinku a hrály si na školu. Pak byly slavnostně pasovány na předškoláky. Na závěr oslavy jsme si připili šampaňským a popřáli dětem hodně úspěchů ve škole.

Den dětí

1.6. měly všechny děti na světě svátek. A protože naše školka má spoustu dětí, oslavili jsme tento svátek i s nimi. V ranním kruhu jsme vytvořili pavučinku přátelství, přes kterou si děti posílaly pozitivní energii navzájem. Díky krásnému počasí jsme pro děti na zahradě připravili stanoviště s úkoly, kde mohly sbírat razítka na kartičku. Když děti vše splnily, hrály si a tančily za doprovodu jim známých písniček. Nakonec děti dostaly dáreček. Oslavu jsme si užili.

Karneval v MŠ

V pátek 12. 2. 2019 se uskutečnil v naší mateřské škole maškarní karneval. Rodiče připravili dětem originální masky a ve školce se objevily princezny, zvířátka a jiné známé postavičky. Všichni jsme si užili spoustu legrace, pohybu, zábavných her a soutěží.

Co nám přinesl Ježíšek?

Tak jsme si dnes zpívali u klavíru vánoční koledy a povídali si o Ježíškovi, Vánocích a jestli přinese i do školky dárky dětem? A najednou se to stalo, dárky byly pod stromečkem a v dětských očích zářily jiskřičky radosti. Děti si nedočkavě rozbalily dárky, hrály si s hračkami a pochutnaly si na cukroví, které si samy upekly. Moc děkujeme Ježíškovi.

Co nám přinesl Mikuláš?

4.12. na nás čekalo ve školce překvapení. Čert měl sice karanténu, ale Mikuláš přinesl všem dětem dárečky, přílohou nadílky byla kniha, ze které jsme si četli, co se nám ve školce daří i co můžeme ještě zlepšit. V každém z nás (dětí i dospělých) je kousek čerta i anděla, ale vždycky máme možnost být lepšími. Všichni byli obdarováni, spokojeni, někteří i překvapeni.

Exkurze do bramborárny

V pátek 9. 10. jsme s dětmi vyrazili na exkurzi do bramborárny. Moc jsme se těšili, protože jsme věděli, že nás čeká dopoledne neobyčejných zážitků. Nic jsme nenechali náhodě a dva týdny předtím jsme si povídali, hráli, počítali, zpívali o bramborách. Společnou prací dětí jsme vytvořili obraz traktoru na poli s bramborami a ten jsme měli jako dárek za nevšední zážitek. Byl příjemný slunečný den a v bramborárně nás přivítal p. Janečka a hned pozval k prohlídce. Děti měly možnost nasednout do traktoru, zatočit volantem a zatroubit na klakson. Zkusily traktor i řídit, ale ten dětský elektrický. Viděli jsme kombajny, podívali se do sýpky a se zájmem poslouchali výklad, jak se sojové boby dostaly na velkou hromadu. Podívali jsme se také na třídičku brambor a pozorovali, jak se třídí brambory, a protože děti ze školky jsou pracovité, tak se s chutí pustily do třídění brambor. Za svou práci obdržely nejen pytlík chutných brambor, ale i peněžní dar od manželů Janečkových. Rozloučili jsme se písní kopu, kopu brambory a plni zážitků se vraceli do školky. Firmě Chlebovické brambory a rodině Janečků moc děkujeme.

Drakiáda

Ve čtvrtek 24. října 2020 se uskutečnila společná akce dětí a rodičů z mateřské školy „Drakiáda“. Teplé a slunečné počasí nás lákalo k pouštění draků, oblíbená podzimní dětská zábava probíhala na louce za Fojtstvím. Děti si do mateřské školy přinesly draky různých tvarů, velikostí i motivů. Přestože vítr příliš nefoukal, podařilo se všem dětem dostat draka do vzduchu. Na závěr jsme si na malé přehlídce prohlédli krásné a zajímavé dráčky.

Vinobraní

Na úterý 22. 9. pro nás připravili Janečkovi krásnou a netradiční aktivitu. Na jejich vinici děti stříhaly hrozny vinné révy, nosily je do kbelíků. Před lisováním jsme si všichni vyzkoušeli změřit cukernatost hroznů na cukroměru. Když jsme měli sklizeno i změřeno, tak jsme pod vedením pana Janečky drtili, lisovali a nakonec samozřejmě i ochutnali sladkou hroznovou šťávu. Vyzkoušeli jsme si i zátkování lahve. Manželům Janečkovým za tento nevšední zážitek moc děkujeme.

Adaptační pohádka

Ve středu 16. 9. k nám zavítalo divadlo. Myška Klárka a veverka Terka nám tentokrát hrály na zahradě. Terka šla poprvé do školky, tak s dětmi prošly celý režim dne, učily děti správně zdravit a mýt si ruce, domlouvat se. Vtipné představení se dětem moc líbilo.

První den ve školce

1. 9. přišlo do mateřské školy 24 dětí, z toho 6 nově přihlášených. Při příchodu se seznámily s ranními rituály: označit kolíčkem, zda jsou domů po obědě nebo až po spaní, převléct se, obout přezůvky a umýt si ruce. V herně zamířily děti ihned k hračkám a se zaujetím si hrály. Na slzičky neměly čas. smajlík Po svačině děti přivítala včelka Emilka, která děti učila pravidlům chování ve školce.

Školka - Akce a foto - archiv