Základní škola a mateřská škola Frýdek-Místek - Chlebovice Příspěvková organizace města Frýdek-Místek

Školka - Akce a foto

Divadlo v MŠ - Větrná pohádka

V měsíci říjnu jsme s dětmi shlédli interaktivní pohádku o větru. Děti měly možnost zapojit se do divadelního představení a užít si pohádkové postavy, které pomáhaly větru. Pohádka se dětem líbila a těšíme se na další.

Dýňování

Společná akce dětí s rodiči proběhla v odpoledních hodinách 16. 10. 2019. Rodiče si přinesli dýně a hned se pustili do dlabání a vyřezávání různých tvarů. Děti měly spoustu nápadů: „Já chci Batmana, já strašidlo, já velké oči….“ Rodiče tvořili a povedly se jim vytvořit opravdu pěkná podzimní díla a zřejmě překonali i očekávání dětí. Kdo nevyřezával, tak si mohl vybrat z další nabídky tvoření jako zdobení podzimních věnečků, výroba netradiční dýně z krepového papíru a kreslení dýňových mandal a obrázků dýní. Aby se nám dobře tvořilo, tak nám paní kuchařky uvařily vynikající podzimní punč a připravily skvělou dýňovou pomazánku, kterou děti samy mazaly na dýňovou housku a ozdobily zeleninou. K dobré pohodě přispěly také dobroty od maminek a dobrá nálada nás všech. Když se setmělo, rozsvítili jsme dýně a užili si tajemnou atmosféru. Děkujeme všem rodičům za příjemně strávené chvíle při společném tvoření.

Exkurze do bramborárny

Ve čtvrtek 26. 9. odcházely děti ze školky plné zážitků. Navštívili jsme totiž bramborárnu pana Janečky. Za krásného slunečného počasí jsme procházkou došli do obrovského dvora, kde už na nás čekali zaměstnanci bramborárny. Připravili si pro nás pestrý program. Děti měly možnost nasednout do nastartovaného traktoru, zatočit volantem a zatroubit na klakson. Zkusily traktor i řídit, samozřejmě dětský elektrický. Prohlédly si i další zemědělské stroje, zvláště pak vyorávač brambor s třídícím pásem. Podívaly se do sýpky, kde si mohly osahat zemědělské plodiny, sójové boby a obilí. Pak už na ně čekala opravdová práce. Dostaly krásné pracovní rukavice, které si mohly odnést domů, kde je jistě využijí při pomáhání na zahradě. V modré přepravce byly uloženy dva druhy brambor, červené a žluté, které děti třídily podle barev do žluté a červené přepravky. Dětem se práce dařila a brzy byla modrá přepravka prázdná. Za svou práci obdržely nejen pytlík krásných malých brambor, ale i peněžní dar od pana Janečky. Ten bude využit k financování dalších zajímavých akcí. Jako dík měly děti připravenou básničku o bramboře, která se velmi líbila. Panu Janečkovi, firmě Chlebovické brambory a jeho rodině moc děkujeme.

Drakiáda

Třetí zářijový víkend byl ve znamení papírových draků. Toto téma se prolínalo všemi činnostmi. Nejvíce se děti těšily na pátek, kdy na hřišti proběhla drakiáda. Některé děti si přinesly draka do školky, ostatní čekaly na rodiče, kteří draka pouštěli s nimi. Nejdříve ovšem předcházela výstava draků, které si děti prohlédly. Na podzimní lety se připravoval krteček, Fénix, letadlo a jiní krásní draci. I když bylo zpočátku bezvětří, po chvíli se zvedl větřík a draci přece vzlétli. Děti a jejich rodiče dráčky proháněli po fotbalovém hřišti neúnavně po celé dopoledne. Na děti čekala sladká odměna, kterou si zasloužily nejen pouštěním draků, ale také zdoláváním nejrůznějších sportovních překážek. Dopoledne jsme si s draky užili a všem rodičům děkujeme.

První den v mateřské škole

První den v mateřské škole bylo pro nové děti velkým dobrodružstvím. Děti začaly objevovat nové prostředí, začala se tvořit nová kamarádství. Starší děti jsou velkými kamarády a pomáhají dětem začlenit se do života v mateřské škole. Rodiče své děti doprovodili a v nové etapě života dětí jim jsou velkou oporou.

Školka - Akce a foto - archiv

2011/2012