Vítejte na stránkách základní školy a mateřské školy v Chlebovicích

Školka - Akce a foto

Exkurze do bramborárny

V pátek 9. 10. jsme s dětmi vyrazili na exkurzi do bramborárny. Moc jsme se těšili, protože jsme věděli, že nás čeká dopoledne neobyčejných zážitků. Nic jsme nenechali náhodě a dva týdny předtím jsme si povídali, hráli, počítali, zpívali o bramborách. Společnou prací dětí jsme vytvořili obraz traktoru na poli s bramborami a ten jsme měli jako dárek za nevšední zážitek. Byl příjemný slunečný den a v bramborárně nás přivítal p. Janečka a hned pozval k prohlídce. Děti měly možnost nasednout do traktoru, zatočit volantem a zatroubit na klakson. Zkusily traktor i řídit, ale ten dětský elektrický. Viděli jsme kombajny, podívali se do sýpky a se zájmem poslouchali výklad, jak se sojové boby dostaly na velkou hromadu. Podívali jsme se také na třídičku brambor a pozorovali, jak se třídí brambory, a protože děti ze školky jsou pracovité, tak se s chutí pustily do třídění brambor. Za svou práci obdržely nejen pytlík chutných brambor, ale i peněžní dar od manželů Janečkových. Rozloučili jsme se písní kopu, kopu brambory a plni zážitků se vraceli do školky. Firmě Chlebovické brambory a rodině Janečků moc děkujeme.

Drakiáda

Ve čtvrtek 24. října 2020 se uskutečnila společná akce dětí a rodičů z mateřské školy „Drakiáda“. Teplé a slunečné počasí nás lákalo k pouštění draků, oblíbená podzimní dětská zábava probíhala na louce za Fojtstvím. Děti si do mateřské školy přinesly draky různých tvarů, velikostí i motivů. Přestože vítr příliš nefoukal, podařilo se všem dětem dostat draka do vzduchu. Na závěr jsme si na malé přehlídce prohlédli krásné a zajímavé dráčky.

Vinobraní

Na úterý 22. 9. pro nás připravili Janečkovi krásnou a netradiční aktivitu. Na jejich vinici děti stříhaly hrozny vinné révy, nosily je do kbelíků. Před lisováním jsme si všichni vyzkoušeli změřit cukernatost hroznů na cukroměru. Když jsme měli sklizeno i změřeno, tak jsme pod vedením pana Janečky drtili, lisovali a nakonec samozřejmě i ochutnali sladkou hroznovou šťávu. Vyzkoušeli jsme si i zátkování lahve. Manželům Janečkovým za tento nevšední zážitek moc děkujeme.

Adaptační pohádka

Ve středu 16. 9. k nám zavítalo divadlo. Myška Klárka a veverka Terka nám tentokrát hrály na zahradě. Terka šla poprvé do školky, tak s dětmi prošly celý režim dne, učily děti správně zdravit a mýt si ruce, domlouvat se. Vtipné představení se dětem moc líbilo.

První den ve školce

1. 9. přišlo do mateřské školy 24 dětí, z toho 6 nově přihlášených. Při příchodu se seznámily s ranními rituály: označit kolíčkem, zda jsou domů po obědě nebo až po spaní, převléct se, obout přezůvky a umýt si ruce. V herně zamířily děti ihned k hračkám a se zaujetím si hrály. Na slzičky neměly čas. smajlík Po svačině děti přivítala včelka Emilka, která děti učila pravidlům chování ve školce.

Školka - Akce a foto - archiv