Vítejte na stránkách základní školy a mateřské školy v Chlebovicích

Školka - Akce a foto

Vinobraní

V krásný den babího léta jsme byli pozváni manžely Janečkovými na vinobraní. Pro děti bylo připraveno poutavé vyprávění o vínu a ukázka zpracování hroznů. Děti si vlastnoručně vyzkoušely jejich sběr, pomletí na tradičním mlýnku a lisování na klasickém ručním lisu. Lisování nebylo jen tak, děti hledaly části lisu a skládaly je dle pokynů pana Janečky. Na závěr ochutnaly přírodní čerstvý mošt. Moc děkujeme za pozvání.

Drakiáda

Jaký by byl podzim bez pouštění draků? Společně s rodiči jsme jako každý rok vyrazili na zdejší louku, kde si nejen děti radostně pouštěly draky všech druhů a velikostí. Děkujeme všem rodičům, že svou hojnou účastí přispěli k příjemné atmosféře drakiády.

„TÝPICKÉ SETKÁVÁNÍ“ aneb indiánské hrátky…

Naše ZŠ a MŠ se zúčastnila 6. ročníku grantového programu „Společně 2021“ vyhlášenou společností Hyundai Motor Manufacturing Czech.
Z vítězného grantu jsme dětem zakoupili teepee a etnické nástroje.
V pátek, 10. září, jsme si v chlebovické mateřské škole pro děti (i jejich rodiče) připravili den s indiány, plný her, zábavy, setkávání a překvapení.
S přípravami a postavením tepee nám pomohli tatínkové dětí z naší školky. Nově postavené týpí na školní zahradě bylo veliký překvapením pro všechny děti.
Indiánské muzikohrátky s paní Gavlasovou jen umocnily prožívání indiánské hudby. Hraní na různé druhy bubínků a dřívek se líbilo nejen dětem, ale i dospělým.
V další části společného dopoledne jsme se i s rodiči, prarodiči a sourozenci dětí zapojili do naplánovaných soutěží a her o ceny. Děti skákaly v pytlích, házely oštěpem na cíl, navlékaly těstovinový náhrdelník, a moc se jim povedly indiánské čelenky.
Bylo to velmi vydařené dopoledne a všem, kteří se zúčastnili a pomohli s přípravami moc děkujeme.
Tuto akci jsme uskutečnili za finančního přispění společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Školka - Akce a foto - archiv

2020/2021