Vítejte na stránkách základní školy a mateřské školy v Chlebovicích

Školka - Akce a foto

Vycházka ke krmelci

Ve středu dne 16.1. jsme se ve spolupráci s mysliveckým spolkem Tetřev vydali k nedalekému krmelci, kam jsme v rámci výuky o 'Zvířátkách v zimě' zanesli zvířátkům spoustu dobrot (seno, kukuřici, jablka, mrkev, lojové koule a zrníčka pro ptáčky). Během cesty jsme pomocí dalekohledu pozorovali stádo srnek na poli, vrabčáky v křoví, určovaly jsme stopy zvěře ve sněhu a ze sněhových ker jsme společně stavěli iglů a jiné kreativní stavby.

Vycházka ke krmelci Vycházka ke krmelci Vycházka ke krmelci
Vycházka ke krmelci Vycházka ke krmelci

Vánoce ve školce

I v letošním roce naděloval Ježíšek dárečky v naší školce a že byl opravdu štědrý. Děti dostaly plno nových společenských her, dřevěnou farmu, skládací dráhu pro auta a spoustu dalších hraček. Také nám Ježíšek přinesl dětské tablety s výukovým programem Barvené kamínky. Děti tak mohou rozvíjet své digitální dovednosti, upevňovat své vědomosti a znalosti. Vánoční čas jsme si s dětmi zpříjemnili vánočními zvyky a tradicemi.

Vánoce ve školce Vánoce ve školce Vánoce ve školce
Vánoce ve školce Vánoce ve školce

Mikuláš ve školce

Po roce k nám do školky opět zavítal Mikuláš. S každým z dětí prohodil řeč a pochválil je, za to, co se jim za celý rok podařilo a jaký udělaly pokrok. Andílek pak měl pro děti přichystaný balíček s překvapením. Děti na oplátku poděkovaly písní a básničkami.

Mikuláš ve školce Mikuláš ve školce Mikuláš ve školce
Mikuláš ve školce

Bramboriáda

Na konci září nás čekala ve školce BRAMBORIÁDA. Děti i jejich rodiče a přátelé si mohli vytvářet skřítky bramboráčky, obtiskovat bramborová razítka. Mohli se zúčastnit sportovních aktivit „s bramborou“ – házet bramborou do pytle, převážet v kolečkách náklad, poskládat bramborové puzzle, oškrábat brambor a mnoho jiných. Naše paní kuchařky a šikovné maminky se postaraly o lahodné bramborové občerstvení. Děti si mohly prohlédnout i opravdový traktor! Všichni jsme se bavili a strávili spolu moc příjemný čas.

Bramboriáda Bramboriáda Bramboriáda
Bramboriáda Bramboriáda