Vítejte na stránkách základní školy a mateřské školy v Chlebovicích

Školka - Akce a foto

Mikuláš ve školce

V pondělí 5.12. přišli k nám do školky Mikuláš s čertem a andělem. Nejdříve navštívili Včeličky a pak Mravenečky, kde už se děti tolik nebojí. Děti jim zazpívaly, zatančily a odvážní řekli básničku. Děti byly odměněny nejen balíčkem, ale i dobrým slovem. Děkujeme dětem ze základní školy za krásný zážitek.

Mikuláš ve školce Mikuláš ve školce Mikuláš ve školce

Exkurze v bramborárně

Ve čtvrtek 3.10. jsme byli rodinou Janečků pozváni do bramborárny. Děti si prohlédly kombajn a třídící linku, mohly se posadit do traktoru, třídily brambory podle barvy, jezdily na dětském elektrickém a šlapacím traktůrku. Viděly , jak se brambory pytlují. Také si prohlédly sklad pšenice. Každé dítě si odneslo domů pytlík s bramborami. Rodině Janečků moc děkujeme, že nám tento zážitek umožnili.

Exkurze v bramborárně Exkurze v bramborárně Exkurze v bramborárně
Exkurze v bramborárně

Strašidelná stezka

V úterý 25.10. se v odpoledních hodinách sešly děti s rodiči na dvorku u školky a odtud se společně vydali v kostýmech plnit strašidelné úkoly, které byly rozmístěny v okolí školky. Děti s pomocí rodičů zdolávaly různé překážky-podlézaly pavoučí síť, nesměly se při zdolávání průlezek dotknout země-, hledaly hada, myš a oko ve sklenicích s odpudivým obsahem, malovaly bubáky, odříkávaly strašidelnou básničku, vydávaly strašidelné zvuky. Po splnění úkolů na děti a rodiče čekala zasloužená sladká odměna, za jejíž přípravu děkujeme paním kuchařkám.

Strašidelná stezka Strašidelná stezka Strašidelná stezka
Strašidelná stezka

Environmentální výchova se spolkem Hubert

Naši Mravenečci se ve čtvrtek 13.10. vydali na Hukvaldy, kde poznávali život mravenců. Děti nejprve rozhodly, co mravenci jedí a co ne, potom prozkoumávaly lupou v lese okolí a hledaly, jestli neuvidí mraveniště a jejich obyvatele, ve dvou skupinách postavily vlastní mraveniště ze dřeva a listí a nakonec mravencům připravily hostinu.

Environmentální výchova se spolkem Hubert Environmentální výchova se spolkem Hubert Environmentální výchova se spolkem Hubert

Drakiáda

Ve čtvrtek 6.10. dopoledne jsme společně s rodiči uspořádali drakiádu. Počasí nám přálo, slunečno a větrno, takže draci krásně létali.

Drakiáda Drakiáda Drakiáda

Divadlo v MŠ

V pátek 30.9. k nám zavítaly naše oblíbené Myška Klárka a Veverka Terka s adaptační pohádkou Veverka Terka poprvé ve školce. Dětem se pohádka moc líbila a byly nadšené, viz foto.

Divadlo v MŠ Divadlo v MŠ Divadlo v MŠ

Muzikohrátky a sportovní soutěže

V pátek 9.9. 2022 se v odpoledních hodinách konala na hřišti v Chlebovicích první společná akce s rodiči. Již poněkolikáté přijela paní Gavlasová s manželem organizovat společné bubnování na djembe. Tyto bubínky máme rovněž ve vybavení školky. Poté čekaly na rodiče a děti sportovní soutěže, při kterých museli dospělí zvládnout disciplíny stejně dobře jako jejich děti a při tom spolupracovat: jízda na koloběžce, na skateboardu, překážková dráha, skoky v pytli a další. Na závěr všichni obdrželi diplom a odměnu. Akci popřálo i počasí a všem se líbila. Děkujeme tímto za ochotu a zázemí hřiště jeho správci, panu Ostrčilovi a ostatním rodičům, kteří nám pomohli s organizací.

Muzikohrátky a sportovní soutěže Muzikohrátky a sportovní soutěže Muzikohrátky a sportovní soutěže
Muzikohrátky a sportovní soutěže

První dny ve školce

V letošním školním roce je po rekonstrukci mateřská škola opět v původních prostorách. Jsou zde dvě oddělení dětí, mladší děti navštěvují třídu Včeličky starší děti třídu Mravenečci. Celkem je v školce zapsáno 36 dětí.

První dny ve školce První dny ve školce První dny ve školce
První dny ve školce

Školka - Akce a foto - archiv